4. září 2012

Žďár se stal dějištěm MČR ve středním triatlonu

Žďársko - O posledním srpnovém víkendu se okolí Pilské nádrže již po desáté proměnilo v jedno velké sportoviště. Jubilejní ročník závodu Pilman byl současně i mistrovstvím České republiky v triatlonu na středních tratích a také předposledním dílem Českého poháru.

Více než 150 borců vyrazilo v sobotu 25. srpna na trať mezinárodního závodu ve středním triatlonu Pilman 2012 kolem Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou. Na závodníky čekaly distance kilometr devět set metrů plavání, 93 kilometrů na kole a běh na vzdálenost 21kilometrů 100 metrů. Závod provázelo chladnější počasí, očekávaný déšť však nepřišel.

Syn: ředitel závodu o podmínkách (natočeno Márou)

Závodu podle očekávání kraloval Martin Krňávek, největší hvězda startovního pole. Od počátku se držel ve vedoucí skupině, po cyklistické etapě stahoval náskok slovenského borce Karola Džalaje, díky perfektně zvládnutému běhu si pro suveréní vítězství doběhnul v čase 4 hodiny a 22 minut.

Syn: Krňávek 13:44 co se týče…14:08 doběhnout si pro vítězství.

Loňský vítěz Karol Džalaj protnul cílovou pásku o dvě minuty později. Spokojný byl především s cyklistickou části závodu

Syn: Karol Džalaj 15:10 až som bol…15:22 s takým někým pretěkať + 185:35 podarilo sa mi…15:51 v prvom kole smietol

První triatlonistou v cíli byla maminka desetiměsíčního syna Petra Krajčová. Během závodu se pohybovala na medailových pozicích, vítězství definitivně vybojovala až v běžecké části kdy časem pět hodin a jedna minuta získala titul mistryně republiky

Syn: Petra Krajčová 16:45 je to mistrovství …17:00jako vrátí

Do závodu štafet se přihlásilo 8 týmů. Prvenství zaslouženě získal tým Vysočina Cycling s časem 4 hodiny třicet jedna minuta.