20. září 2012

Na kurtech Na Rybníčku bojovali O pohár ministra dopravy

Žďár nad Sázavou - Žďárské hřiště Na Rybníčku hostilo během druhého zářijového víkendu volejbalisty z celé republiky. Místní i přespolní sportovci se utkali v jubilejním 20. ročníku tradičního volejbalového turnaje o Pohár ministra dopravy.

Smíšená volejbalová družstva se v sobotu 8. září utkala o tři putovní poháry. Ve skupině A - Pohár ministra dopravy - nastoupily 4 týmy, ve skupině B - Pohár ČESMAD Bohemia - 5 celků a v nejpočetnější skupině C - Pohár Jana Pernera - 14 týmů.
Syn: : Vladimír Maša, předseda volejbalového oddílu TJ Žďár: klip1 7:32 letošního ročníku… 7:42 turnaje v jednom
Pohár ministra dopravy vybojovalo družstvo TJ Žďár, nejlepšími hráči byli vyhlášeni Ondřej Trojánek z TJ Žďár a Jana Najbrtová z Kraje Vysočina. Vítězem skupiny B je Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Kategorii C vyhrálo Cargo Praha. Tým ZDARu se umístil na 10. místě. 20. výročí turnaje, který po sportovní stránce zajišťují žďárští volejbalisté, bylo také příležitostí ke vzpomínce na začátky turnaje.
Syn: Jan Kotík, jednatel ČSAD SVT Praha, zakladatel turnaje: 2:43 přišel ten… 3:05 ostatní vypadat
Gerojš s historickým busem 
Významné hosty turnaje přepravil historický autobus ZDARu na setkání v Zámku Žďár. Jubilejní výročí poháru zde kromě organizátorů, představitelů města a sponzorů oslavil i náměstek ministra dopravy Ivo Toman. Přestože volejbal aktivně nehraje, zařadil se mezi diváky.
Syn: Ivo Toman, náměstek ministra dopravy: klip2 5:57 jsem rád… 6:09 perfektní pocit
Pěkné počasí zpříjemnilo volejbalový víkend hráčům i divákům. Sportovní sobotu uzavřel slavnostní večer v Sokolovně, v jehož průběhu byly vyhlášeny výsledky. Diplomy podepsal nejlepší český volejbalista 20. století Josef Musil.